ROK 2023:

Na początku roku redaktor Maciej Maciak kontynuował tworzenie struktur Ruchu Dobrobytu i Pokoju w pozostałych regionach. Wreszcie nadeszło lato, a wraz z nim pierwszy sprawdzian – wybory parlamentarne. Akcja uzbierania jednego tysiąca podpisów poparcia, koniecznych do utworzenia komitetu ogólnopolskiego przeszła najśmielsze oczekiwania. Ogłoszona po południu 9 sierpnia, zakończyła się dostarczeniem (ze wszystkich regionów Polski) list poparcia do Warszawy rano 11 sierpnia w ilości trzykrotnie przekraczającej wymaganą. W dniu 14 sierpnia 2023 Komitet Wyborczy Wyborców Ruchu Dobrobytu i Pokoju został oficjalnie zarejestrowany.

Wtedy przystąpiono do zbiórki podpisów wymaganych do zarejestrowania list kandydatów na posłów i senatorów. Pomijając przeciwności, których nie ma sensu już rozpatrywać, oddolna, bezpartyjna organizacja zdołała uzbierać wymaganą ilość podpisów w 11 z 41 okręgów wyborczych. A więc w jedenastu okręgach Polacy mieli możliwość głosować na kandydatów z listy nr 9 – KWW RDiP.

Ograniczony dostęp do mediów publicznych, niechęć opiniotwórczych redakcji czy stacji telewizyjnych do zapraszania nas na debaty czy wywiady nie przysporzyła nam popularności. To doprowadziło do sytuacji, że 15 października, po raz kolejny większość polskiego społeczeństwa wybierało “mniejsze zło”.

Ruch Dobrobytu i Pokoju wyciągnął wnioski i od jesieni rozpoczął proces restrukturyzacji, która została ukończona na początku następnego roku.

ROK 2024:

To był kolejny rok pełen wyzwań. Z powodu „ulepszania” prawa przez rządzących, kadencja w jednostkach samorządów lokalnych wydłużona została nie tylko z czterech do pięciu lat, ale przez zeszłoroczne wybory parlamentarne, rozciągnięta o kolejne pół roku. Datę głosowania ustalono na 7 kwietnia. Wielu dobrych ludzi z Ruchu Dobrobytu i Pokoju nawiązało kontakty z niezależnymi komitetami i wystartowało do wyborów ze wspólnych list. Energia pozostałych osób została przekierowana ku zbliżającym się wyborom do Parlamentu Europejskiego, zarządzonym na dzień 9 czerwca.